Závěrečná sobotní výuka v letošním roce se tentokrát odehrála ve znamení blížících se vánočních svátků.

Při této příležitosti se do České školy bez hranic Paříž opět vrátily tři české výtvarnice - Iva Ouhrabková, Veronika Podzimková a Ivana Pecháčková – scénografky, loutkářky, ilustrátorky a autorky nakladatelství Meander, aby se společně s dětmi vypravily do Betléma. Cestu za Ježíškem si však děti musely najít samy a to tak, že si ji samy vytvořily. Inspirací jim bylo předčítání z adventního kalendáře nakladatelství Meander, které je uvedlo do vánoční atmosféry a pak se všichni pustili do díla.

Děti malovaly krajinu, po níž by chtěly kráčet s dárky za Ježíškem. Bílý arch papíru se po krátké době začal plnit stromy, loukami, zvířaty a dalšími tvory, které by děti na své cestě rády potkaly. A aby nepřišly za Ježíškem s prázdnou, vyráběly dárečky, které pak za zpěvu koled pokládaly do jesliček.

Předvánoční sobota vrcholila soutěží „Kufr“, kdy se proti sobě utkaly dva týmy složené z dětí a rodičů, aby hádaly nejrůznější česká slova. Úkol to nebyl jednoduchý, v co nejkratším časovém limitu musely děti vysvětlit, co je to například knedlík, nuda nebo třeba láska...ale protože se jedná o školáky České školy bez hranic, soutěž zvládli na výbornou.

Sváteční dopoledne, které se konalo v prostorách Českého centra v Paříži, uzavřel společný oběd, na kterém kromě vánočního cukroví a dalších laskomin, nechyběla legrace a atmosféra očekávání a radosti, která je s vánočními svátky nerozlučně spojena.

Alžběta Kolumpeková