Broučci jsou nejmenší skupina od 18. měsíců a stejně jako u ostatních se jedná o děti ze smíšených manželství, u nichž je jazykové poznáváni v plném proudu. Paní učitelky Hana Staňkovská s Katkou Müllerovou si s nimi nacvičily jednoduché tanečky a až na jednoho malého stydlínka, který se držel máminy sukně se všechny děti neohroženě vrhly do předvádění svého čísla.

Všeználků je asi úplně nejvíce, jedná se o děti předškolní. Bylo velmi roztomilé se divat na tanečky a vytleskávání rytmu malým chrastítkem. Paní učitelka Dáša Straková s paní učitelkou Martinou Jonákovou a Katkou Müllerovou předvedly dobrou práci, protože takové klubko malých háďátek trošku «zkrotit» je věc opravdu obdivuhodná. Když už se zmiňuji o těch háďátkách: spontánnost děti se opět projevila, když malý Josífek přidal své prvky do scénky, kde děti předvádějí různá zvířátka a byla řeč o tom «jak dělá had»... Josífek se začal živě plazit mezi ostatními a nenechal se ničím vyrušit.

Děti byly spontánní, neměly snad ani trému, což bylo vzhledem k úplně plné školičce a cvakajícím fotoaparátům docela překvapivé.

Indiáni jsou skupinou školních dětí. Žáčci jsou už vyspělejší, ve škole se učí básničky, píšou nadšeně písmenka a vůbec do školy i když v neděli chodií rády. Paní učitelky Veronika Hubáčková a Lenka Zemánková se dětem věnují opravdu s nadšením. To nám názorně předvedli, když říkanku « Polámal se mraveneček» děti svedly s perfektni výslovnosti a nadšením. Pak ještě zatancovat na pisničku «Když jde malý bobr spát» a školní rok je definitivně za námi.

Všechny děti dostaly na rozloučenou stejně jako v českych školách vysvědčení v podobě pamětního listu se svoji fotografiii a hodnocením od svých vyučujících, ale i dárkovou tašku plnou cukrovinek, knihu na prázdniny a různé malé drobnosti.

Velmi mílé bylo, že ani paní učitelky neodcházely s prázdnou: odcházely s plnými náručemi krásných kytic, které jim jejich drobotina předala... takže ješte zamáčknout slzičku, udělat posledni fotku a hurá na prázdniny!

Anita Březinová